Witamy na stronie internetowej rotmistrza Kazimierza Dudy - Szwadron CKM - 1. Dywizja Pancerna
Powitanie
Biografia
Historia Szwadronu C.K.M.
Kroniki wojenne
Dokumenty Zdjęcia / Dokumenty
Świadectwa
Towarzysze broni
Linki
Biblioteka

Biuletyn
Skontaktuj się z nami
Ostatnia aktualizacja:
12/06/2019
Pologne

Kroniki wojenne

Kliknij na kronikę:
Od listopada 1943 do stycznia 1945
Wszystkie odnośniki do tej kroniki
Mamy tylko 4 zeszyty kronik Kazimierza, które, jeśli chodzi o okres wojenny, zaczynają się 1 października 1940 r. a kończą 28 sierpnia 1950 r. Do dziś zostały przetłumaczone jedynie te, które obejmują okres od listopada 1943r.  do stycznia roku 1945. Transkrypcja tekstu zachowuje oryginalną ortografię i interpunkcję.

Kazimierz prowadził kronikę swojego szwadronu od momentu powstania 1. Pułku Rozpoznawczego. Oprócz streszczenia historycznego znajdują się w niej analizy, świadectwa i stanowiska formułowane świeżo po pewnych fazach walk.


Prezentacja zeszytów została pomyślana w ten sposób, żeby każda stronica zawierała objaśnienia, odniesienia do stron internetowych lub miejsc na mapach Google, schematy organizacyjne, odpowiednie stronice oryginału jak również liczne dokumenty z epoki, które są związane z poszczególnymi fragmentami zeszytów /większość w trakcie tłumaczenia/.

Każda ze stronic może być komentowana. Jeżeli państwo uznają, że jest interesująca i może zostać dodatkowo zilustrowana np. zdjęciami czy materiałami video, że można ją wzbogacić dodatkowymi informacjami, proszę bez wahania mi je przesłać. Pracuję wciąż jeszcze nad prezentacją.

steven.duda@wanadoo.fr

Tél. : 00 [33] (0)6 63 10 33 21

Steven DUDA - 69 rue Sellier - 54000 Nancy - Francja

Początek stronyWszystkie prawa zastrzeżone Rodzina Kazimierza Dudy - 2020 - steven.duda@wanadoo.fr - www.stevenduda.com
Steven Duda - 69 rue Sellier - 54000 Nancy - Francja